Монтаж збірних покрівель

Монтаж збірних покрівель

Огороджувальні конструкції являють собою будівельні системи, призначені для захисту внутрішнього простору в приміщеннях від зовнішнього середовища або іншого шкідливого впливу. Для цього обов'язково беруться до уваги нормативні вимоги по міцності, теплоізоляції, гідроізоляції, пароізоляції, повітропроникності, звукоізоляції, світлопрозорості і т.д. (СНиП 1-2).

Монтаж збірних покрівель - важливий конструктивний процес.

Класифікація конструкції покрівлі передбачає 2 види: «холодна» і «тепла» покрівля.

«Холодна» покрівля

Для даного виду конструкції характерно використання захисного елемента. Це може бути металочерепиця, профнастил, фальцева покрівля і т.д. У свою чергу ДБН передбачає мінімальний ухил даху для кожного з виду покриття.

«Холодна» покрівля має свою конструкцію. Примітно те, що верхній шар такої покрівлі несе основну функцію щодо захисту приміщення (і самого даху) від впливу зовнішнього середовища. Але варто врахувати важливий момент: цей верхній шар не виконує функції теплоізоляції. Тому даний вид покрівельної системи підійде для холодних приміщень, таких як:

  • нежитлові будівлі і споруди промислового типу;
  • склади, гаражі, ангари;
  • навіси;


«Тепла» покрівля

На відміну від «холодної» покрівлі, даний вид покрівельної конструкції передбачає кілька шарів перекриттів. Нижній шар (виконує функції несучої конструкції) - профнастил, середній шар - це утеплювач і самий верхній шар - зовнішній матеріал (профнастил, руберойд, мембрана та ін.).

Який зовнішній матеріал буде використовуватися для покрівлі, визначає і вибір інших рішень для конструкції «теплої» покрівлі. Якщо в якості зовнішнього шару обраний м'який матеріал (наприклад, мембрана), то утеплювач повинен нести частину навантаження. В такому випадку утеплювач вибирають жорсткий, щільністю не менше 145 кг / м2.

Якщо в якості утеплювача вибирається двошаровий матеріал, то нижній шар може бути більш м'який. Покрівлі такого типу називають «м'якими» покрівлями. Вони можуть бути без кута нахилу, тобто плоскими.

Якщо верхній шар обраний щільний, то навантаження на утеплювач можна передавати мінімальне. У якості утеплювача часто використовується середньої щільності вата, володіючи при цьому кращими теплотехнічними показниками. Такий тип покрівлі називається «жорстка» покрівля.

Кут нахилу такого даху:

Мінімальний кут нахилу такого даху залежить від типу застосовуваного верхнього матеріалу:

  • профнастил - 5,50;
  • металочерепиця - 140;
  • фальцевий профіль - 120.

Прогонна і безпрогонная покрівля

«Теплі» дахи діляться не тільки на м'які і жорсткі. Часто використовується і класифікація: Прогінний дах (із застосуванням прогонів) і безпрогінний дах.

Прогонами служать різного типу профілі, швелери тощо, на які в свою чергу і монтується несуча покрівельна конструкція (профнастил).

Сучасні профнастили, які ми також використовуємо в нашій роботі, дозволяють перекривати прольоти до 9 метрів, витримуючи максимальні несучі навантаження.

Якщо використовувати безпрогонну схему монтажу, то профнастил укладається безпосередньо на каркас (ферми, балки, перекриття). Це суттєво економить час і спрощує монтаж даху. В такому випадку безпрогонний профнастил служитиме одночасно і покрівельної сендвіч-панеллю.

Фахівці нашої компанії допоможуть вам безпомилково вибрати правильні матеріали для облаштування покрівлі, а також розрахують оптимальний спосіб монтажу покрівельних конструкцій.

Дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки