"Холодна" покрівля

        Як видно із самої назви «холодна» покрівля, конструкція не передбачає її утеплення. Застосовується зовнішній огороджувальний елемент (профнастил чи металочерепиця) або фальцева покрівля, покладена на покрівельні прогони або рештування вздовж скату.

             До того ж верхній елемент «холодної» покрівлі захищає будівлю від впливу зовнішнього середовища (вітер, дощ, сонце, сніг, град), проте не виконує функцію теплоізолятора.

На яких будівлях краще робити «холодну» покрівлю?

                Такий тип покрівля виступає найкращим вибором для промислових будівель, ангарів і складів, дач та лазень, павільйонів та альтанок, навісів, гаражів, ресторанів, та при будівництві холодних горищ, де функцію теплоізолятора виконує горищне перекриття.

     Схема конструкції холодної покрівлі передбачає просте проектування, встановлення та довгу експлуатацію.

     Конструкція металевої «холодної» покрівлі складається з таких елементів:

 • покрівельні ЛСТК-профілі, що монтуються на несучі елементи каркаса;
 • профнастил покрівельний (Т20К, Т35, Т40, Т57 чи Т60);
 • металочерепиця;
 • фальцевий профіль.

              Вибір покрівельних ЛСТК-профілів залежить від кроку несучих елементів каркасу (ферм, балок, крокв). Підбір грунтується на несучих здібностях ЛСТК-профілів:

 • При кроці опор до 2 метрів рекомендується використовувати холоднокатаний оцинкований омега-профіль.
 • При кроці балок чи ферм понад 2 метри (у промисловому будівництві найбільш «популярним» є крок 6 м), в якості покрівельних прогонів рекомендується використовувати оцинковані холоднокатані Z-профілі, які дозволяють перекривати прольоти до 12 м.

             Товщина і висота омега-профілю визначаються згідно розрахункового навантаження на покрівельне огородження. Як правило, це омега-профілі – Ω20, Ω30 і Ω50, товщиною 0,7 і 1,0 мм.

           Використання холоднокатаних оцинкованих ЛСТК-профілів, якщо зрівнювати з стандартним асортиментом металопрокату (труба, швелер, двутавр), дає змогу:

 • знизити терміни монтажу покрівельних прогонів;
 • здешевити монтаж, оскільки відсутня необхіднвсть використовувати вантажопідйомні механізми, а також немає необхідності у зварювальних роботах на об’єкті, адже Z-профілі постачаються з монтажною перфорацією відповідно з проектом під з’єднання під болт);
 • зменшити загальну вагу каркасу та навантаження на фундамент.

        Монтаж «холодної» покрівлі починається з установки покрівельних прогонів на балки чи ферми.

 • Якщо застосовується Z-профіль, то він кріпиться до опорного столика за допомогою болтового з’єднання.
 • Якщо використовується Ω-профіль, це здійснюється за допомогою саморізів.

          Установка Z-прогону може здійснюватись як верхньою полицею до конька, так і до карнизу - це визначається проектним рішення та видом опорного столика.

       Діаметр болта визначається проектом (як правило, М12 або М16). Перфорація прогону під з’єднання під болт виробляється згідно креслень КМД, які виготовляють співробітники інженерно-технічного відділу нашої компанії.

       Після установки холоднокатаних Z-профілів до них (за допомогою саморізів, які закручуються в нижню хвилю) монтується покрівельний профнастил. Кількість точок його кріплення до прогонів визначається проектом (залежить від розрахункових вітрових та снігових навантажень, а також від кроку прогонів). Найчастіше, кріплення профнастилу здійснюється до покрівельних прогонів в кожну хвилю.

         Для покращення гідроізоляційних властивостей конструкції холодної металевої покрівлі у поздовжній замок покрівельного профнастилу рекомендується встановлення клейкий ущільнювач 3х10 і скріплювати (додатково) замок саморізами 4,8х19 або 4,8х20 через кожні 500 мм.

             У випадку використання такого ущільнювача і дотримання рекомендацій по мінімальному ухилу покрівлі, укладання гідроізоляційної плівки в конструкції «холодної» покрівлі не потрібне.

Мінімальний ухил покрівлі для різних типів зовнішньої огорожі:

 • профнастил висотою від 4,0 мм – 5,5о;
 • фальцева покрівля – 12о;
 • металочерепиця – 14о.