"Тепла" покрівля. Безпрогонна «м’яка»

     Конструкція «теплої» покрівлі складається із трьох шарів:

 • нижній (несучий) профнастил,
 • утеплювач (мінвата),
 • верхнє зовнішнє покриття.

  При застосуванні ПВХ-мембрани в якості зовнішній елемента рулонного матеріалу, така «тепла» покрівля називається «м’якою».

   "Тепла" покрівля - безпрогонна «м’яка» має такі складові:

 • несучий профнастил (Т92, Т135, Т150, Т160);
 • балка;
 • пароізоляційна плівка;
 • утеплювач (мінеральна вата);
 • рулонна гідроізоляційна мембрана.

    При конструктивному рішенні покрівельної огороджувальної конструкції за беспрогонною схемою, такий 3-шаровий теплий «пиріг» укладається безпосередньо на несучий каркас, як правило, застосовується в якості несучого профнастилу конструкційні профілі Т92, Т135, Т150 або Т160.

   Застосування конструкційних чи несучих профнастилів скорочує час будівництва, суттєво спрощує конструкції покрівель і перекриттів, а також зменшує витрати на монтаж. Висока несуча здатність конструкційних профнастилів дозволяє перекривати прольоти до 9 м, укладаючи зазначені профнастили безпосередньо на балки чи ферми (поперек схилу).

Монтаж несучого профнастилу в беспрогонній покрівлі

      Несучий профнастил кріпиться до балок саморізами по металу (якщо каркас металевий) або розпірними дюбелями (якщо залізобетонні балки) в кожну хвилю. Рекомендується скріпити поздовжній замок листів оцинкованими або забарвленими саморізами по металу 4,8 х19 або 4,8 х20 або заклепками через кожні 50 см. Це дозволить пов’язати між собою листи, додаючи несучому профнастилу додаткової жорсткості, а також візуального ефекту у вигляді цілісності внутрішнього покриття.

   На профільовані листи укладається пароізоляційна плівка, стики якої проклеюються спеціальною клейкою стрічкою. Проклейка рулонів пароізоляції - обов’язкова процедура для правильної роботи паробар’єра.

    Потім на металопрофіль укладається жорсткий утеплювач. Є 3 варіанти монтажу жорсткого утеплювача:

 • 2-шарове утеплення;
 • 1-но шарове утеплення із застосуванням стяжки;
 • 1-но шарове утеплення ватою з подвійною щільністю.

     У «м’якій» покрівлі точкове і розподілене навантаження створює утеплювач, передаючи її на несучий профнастил, який, вже за допомогою покрівельних прогонів, передає навантаження на несучий каркас.

    Утеплювач, що застосовуэться повинен мати таку щільність і міцність на стиск (точкове навантаження), щоб плити при навантаженні не деформувалися. Але жорсткі плити з мінвати мають достатньо високий коефіцієнт теплопередачі і вартість.

    Для досягнення економічного та теплотехнічного ефекту, нижній шар утеплення покрівлі застосовується менш щільний (80-130 кг/м3) більшої товщини (100-200 мм). Такий шар виконує основну функцію – теплоізоляції покрівельного пирога. Верхній шар утеплення підбирається більш щільним (180-190 кг/м3) товщиною 20-30 мм - цей шар сприймає точкове навантаження і розподіляє її, частково виконуючи функцію теплоізоляції.

   Виконуючи утеплення 2-шаровим способом, можна виключити теплопровідність в місцях стиків плит, оскільки верхній шар плит зміщується відносно нижнього.

       Існує спосіб утеплення м’яких покрівель із заміною верхнього (більш щільного) утеплювача на цементно-піщану стяжку, що виконує функцію захисту нижнього шару утеплювача, але абсолютно не виконує теплопровідну функцію. Даний варіант вирішення утеплення м’якої покрівлі більш дешевший, але менш ефективний з теплопроведення. Найчастіше застосовується при ремонті існуючих покрівель.

      При застосуванні 1-но шарової плити з мінвати з подвійною щільністю (нижній основний шар – менш щільний, а верхній тонкий – більшої щільності) досягається велика швидкість монтажу шару утеплення покрівельної огороджувальної конструкції, проте підвищуються вимоги до якості укладання плит. Тип, товщина і щільність утеплювача визначається проектом, згідно кліматичної зони розташування об’єкта і розрахункових навантажень на покрівлю.

     Після того як утеплювач укладено і закріплено, вкладається завершальний гідроізоляційний шар «м’якої» покрівлі – рулонний матеріал, яким виступає ПВХ-мембрана.

        Фахівці нашого інженерно-технічного відділу при роботі з проектом допоможуть провести розрахунок, підібрати висоту і товщину несучого профілю, верхнього покрівельного профнастилу, зроблять розкладки всіх матеріалів, необхідних для реалізації об’єкта, а також проведуть економічний аналіз для вибора найбільш оптимального рішення.