Облицювання фасадів існуючих будівель

Облицювання фасадів існуючих будівель

    Облицювання фасаду існуючої будівлі профнастилом, касетонами чи фасадними панелями повинні виконуватися за технологією вентильованого фасаду. Товщина утеплення при цьому залежить від вимог проекту і потреб замовника.

      Монтаж такої конструкції починається з встановлення опорних столиків довжиною 100-150 мм на стіну. Рекомендований крок опорних столиків по горизонталі - 1,0 м, по вертикалі від 1,0 до 1,5 м. Найбільш застосовуваний крок столиків – це сітка 1х1 м.
    Опорний столик монтується на стіну 2-ма розпірними дюбелями. При виборі довжини дюбеля необхідно враховувати матеріал, з якого побудована стіна - чим він більш крихкий, тим більша глибина врізання дюбеля.

     Є матеріали, щільність і крихкість яких взагалі не дають змоги змонтувати таку конструкцію. На кут кріпиться L-прогон товщиною 1,0; 1,25 або 1,50 мм (залежно від типу фасадного профілю, горизонтального і вертикального кроку опорних столиків).

      Використання в конструкції двох несучих елементів (опорного столика і L-прогону) дає змогу вирівняти кривизну фасаду та отримати рівну поверхню для кріплення фасадного профнастилу. Потім, за допомогою спеціального кріплення, на фасад встановлюється утеплювач, котрий обов’язково треба закрити вітроізоляцією (супердифузійної мембраною), або застосувати утеплювач із захисним шаром зі скловолокна. Конструкція без утеплення фасаду практично тотожна «теплому», за винятком розміру опорного столика, на який у «холодній» системі впливає тільки кривизна фасаду.

Облицювання стін існуючих будівель з використанням касетонів та PS-панелей

         Облицювання фасаду PS-панелями (чи касетонами) може виконуватися з утепленням фасаду або без нього.

      Монтаж цієї конструкції починається з всьановлення опорних столиків довжиною 100-150 мм на стіну. Рекомендований крок опорних столиків по горизонталі складає 1,0 м, а по вертикалі – від 0,6 до 1,2 м (залежно від виду панелей або касетонів і способу їх монтажу). Найбільш поширений крок столиків – це сітка 1х1 м. Опорний столик монтується на стіну двома розпірними дюбелями.

      При виборі довжини дюбеля необхідно враховувати матеріал, з якого побудована стіна. Чим більш крихким матеріал, тим більша глибина врізання дюбеля. 

     Товщина утеплення в даній конструкції впливає на розмір опорного столика: ширина горизонтальної полиці має бути не менше товщини утеплювача. На опорний столик кріпиться L-прогон товщиною 1,0; 1,25 або 1,5 мм залежно від горизонтального і вертикального кроку опорних столиків, Ω-профілю та типу PS-панелей (касcетонов). Застосування в цій конструкції двох несучих елементів (опорний столик і L-прогон) дозволяє вирівняти кривизну фасаду та отримати рівну поверхню для кріплення PS-панелей (касетонів).

     У разі розташування PS-панелей (касетонів) горизонтально і наявності утеплювача, на L-прогони за допомогою саморізів вертикально монтується омега-профіль, на який PS-панель (касетон) кріпиться горизонтально. Товщина Ω-профілів може бути 0,7 і 1,0 мм, а довжина від 0,5 до 6,0 м. Після монтажу несучої підконструкції за допомогою пластикових дюбелів на фасад встановлюється утеплювач. Утеплювач необхідно обов’язково закрити вітроізоляцією або використовувати утеплювач із захисним шаром зі скловолокна.