Сендвіч-панелі поетапної збірки із застосуванням стінової касети «ВСК»

Сендвіч-панелі поетапної збірки із застосуванням стінової касети «ВСК»

Збірні сендвіч-панелі складаються з 3-х основних елементів:

  • стінова касета ТСК (модульна ширина - 600 мм, глибина - 100, 125 або 150 мм);
  • мінеральна (кам'яна) вата (рекомендована щільність - 30 кг/м3;
  • зовнішній облицювальний елемент - профнастил, фасадні панелі, фасадні касетони.

    

          Напрямок профнастилу та фасадних панелей може бути як вертикальним, так і горизонтальним.

      Внутрішня стінова касета є самонесучим елементом сендвіч-панелі поетапної зборки і монтується безпосередньо на колони. Перетин стінової касети (товщина металу від 0,75 до 1,0 мм, глибина - 100, 125 і 150 мм) визначається, виходячи з розрахунку вітрового навантаження на об'єкт.

         Максимальний крок опор (колон) для використання стінової касети - 9 метрів, при цьому колони можуть бути і металеві, і виконані з залізобетону (змінюється лише тип кріпильного елемента).

      В конструкції сендвіч-панелі поетапної зборки з використанням стінової касети немає пароізоляційної плівки, що захищає утеплювач від конденсації вологи в результаті дифузії водяної пари через конструкцію стін. Функцію парозахисту виконують:

  • спеціальна термопрокладка (в місцях стику внутрішніх стінових касет між собою);
  • самоклеючий ущільнювач вертикальний шириною 20 мм і довжиною 600 мм (в місцях примикання стінових касет до колон) котрий монтується на колону. Такий ущільнювач повністю повторює геометрію внутрішньої поверхні стінової касети.

       Внутрішня стінова касета монтується на металеву колону з допомогою саморізів по металу 5,5х32 - по 3 точки кріплення на кожній колоні. У разі застосування такої конструкції на залізобетонний каркас, застосовуються спеціальні саморізи по бетону або розпірні дюбелі.

        Між касетами укладається ущільнювач шириною 20 мм і товщиною 5 мм. Поздовжній замок стінових касет скріплюється саморізами по металу з кроком 60 см.

       Через те, що стінова касета є одночасно внутрішньою частиною сендвіч-панелі і несучим елементом конструкції, варто розірвати прямий контакт між зовнішнім облицювальним матеріалом і внутрішньою частиною стіни («місток холоду»). Для цього на зовнішнє ребро стінової касети кріпиться самоклеюча термопрокладка товщиною 5 мм і шириною 50 мм.

     У касету встановлюється плитний утеплювач шириною 600 мм (під модуль касети). Товщина утеплювача має бути ідентичною глибині касети, інакше частина касети буде знаходиться у відкритому стані, а це призведе до утворення прямого «містка холоду».

       Щільність плит мінеральної вати не повинна перевищувати 45 кг/м3, а мінімальна щільність може бути і нижче 30 кг/м3. Вата щільністю 30 кг/м3 є рекомендованою, оскільки її теплопровідні та механічні властивості в поєднанні з вартістю є ідеальними для застосування такої плити в конструкції стінової касети.

     Сендвіч-панель поетапної зборки є вентильованим фасадом. Тому рекомендується для поліпшення теплотехнічних властивостей конструкції захистити мінвату вітроізоляцією.

Облицювання фасаду із застосуванням профнастилу, фасадних панелей і касетонів

     Після встановлення вітрозахисної мембрани монтується зовнішній елемент огорожі фасаду будівлі. При використанні фасадного профнастилу або фасадних панелей, розташованих вертикально, вони монтуються безпосередньо до стіновий касеті з допомогою саморізів по металу.

     При вертикальному монтажі фасадні PS-панелі встановлюються відразу на стінові касети без використання додаткової підконструкції.

     Якщо в архітектурних рішеннях фасаду будівлі був застосований профнастил або фасадні панелі з горизонтальним розташуванням чи фасадні касетони, варто змонтувати додаткові вертикальні напрямні - омега-профілі, перетин і тип котрих визначається, враховуючи вітрові навантаження регіону будівництва та несучої здатності конкретного типу омега-профілів.

      Касетони з закритим стиком монтуються на забарвлені омега прогони. Омега прогони для кріплення профнастилу, PS-панелей та касетонів з відкритим стиком Т-1 застосовуються оцинковані. Фасадні PS-панелі кріпляться до омега прогонів оцинкованими саморезами з пресшайбою.

     При монтажі профнастилу в горизонтальному положенні на стінну касету, необхідна додаткова підконструкція з омега прогонів. Профнастил кріпиться до омега прогонів в кожну хвилю профілю за допомогою саморізів.