Сендвіч-панелі поетапної збірки із застосуванням прогонів (прогонна схема)

Сендвіч-панелі поетапної збірки із застосуванням прогонів (прогонна схема)

Збірна сендвіч-панель поетапної збірки з використанням ЛСТК–профілів — це самонесуча стінова захисна конструкція, котра складається з 4-х основних елементів:

 • стіновий прогон (оцинковані холоднокатані Z- і С-профілі висотою 100-300 мм, товщиною 1,5; 2,0; 2,5; 3,0 мм);
 • мінеральна вата (рекомендована щільність 45 кг/м3);
 • внутрішній стіновий профнастил;
 • зовнішній фасадний профнастил.

Для зовнішнього облицювання у збірній сендвіч-панелі можуть застосовуватись фасадні панелі та касетони.

До складу сендвіч-панелі поелементної збірки на основі ЛСТК-профілів входять:

 • внутрішній стіновий профнастил;
 • Z–профіль (стіновий оцинкований);
 • пароізоляційна плівка;
 • термопрокладка;
 • утеплювач;
 • вітробар’єр;
 • фасадний профнастил.

Основним елементом у збірній сендвіч-панелі при конструктивному вирішенні «теплої» стінової огороджувальної конструкції є прогін, змонтований на несучий каркас. У «тілі» стінового прогону є шар теплоізоляції, що захищається плівками і «зашивається» з внутрішнього та зовнішньої боку стіновими профнастилами. В якості стінових прогонів рекомендується використовувати холоднокатані оцинковані Z- і С-профілі.

Холоднокатані ЛСТК-профілі виготовляються з оцинкованої сталі марки S350GD+Z275. Конструктивні властивості і висока несуча здатність профілів дає змогу перекривати прольоти (відстані від колони до колони) до 12 м, чого неможливо домогтися для заводської сендвіч-панелі. Завдяки високій якості цинкового покриття (275 г/м2 — 1-й клас цинкування) ЛСТК-профілі не вимагають додаткового захисту в неагресивних і слабкоагресивних середовищах.

Монтаж збірної сендвіч-панелі із застосуванням ЛСТК-профілів розпочинається з встановлення прогонів на колони або фахверкові стійки. До несучих елементів прогони кріпляться з допомогою гнутих оцинкованих кутників гвинтовим з’єднанням.

Z або С-профілі кріпляться до кутників на болтах, а діаметр болта визначається проектом (зазвичай, це болти М12 або М16).

При будівництві «холодної» будівлі (в стінових і покрівельних огороджувальних конструкціях не застосовується теплоізоляція) основним рішенням є прогонна фасадна система.

Із зовнішнього боку прогону за допомогою саморізів по металу монтується фасадний профнастил. Кількість точок кріплення профнастилу до прогонів визначається проектом і залежить від розрахункових вітрових навантажень, а також від кроку прогонів. Крок прогонів визначається проектом і найчастіше знаходиться в межах 1-3 м.

Для монтажу «теплої» стінової огороджувальної конструкції на основі холоднокатаних ЛСТК-профілів варто «тіло» прогону заповнити теплоізоляцією, тобто плитами мінвати. З боку внутрішньої частини сендвіч-панелі поелементної зборки утеплювач повинен бути огороджений від впливу повітря, насиченого парою, за допомогою пароізоляційної плівки. Стики плівки необхідно проклеїти спеціальною клейкою стрічкою. Проклейка рулонів пароізоляції - обов’язкова для її правильної роботи.

Пароізоляційна плівка, проклеєна між собою, притискається до стінового прогону внутрішнім профнастилом, що кріпиться на саморізах до Z чи С-профілів. Тип внутрішнього профнастилу безпосередньо залежить від кроку стінових прогонів та визначається проектною документацією.

Для відсікання «містка холоду», який утворюється в місці прямого контакту між фасадним профнастилом і стіновим прогоном, в тілі якого буде розташовано утеплювач, на зовнішнє вертикальне ребро прогону монтується самоклейка термопрокладка, товщина і ширина якої відповідно 5 і 50 мм.

Виконується монтування утеплювача. Щільність плит мінвати залежить від кроку прогонів, і чим більший крок, тим більшою має бути щільність, так як плити, розміщені одна на одній, створюють тиск на нижню, що може призвести до просідання і виникнення «містків холоду». При кроці прогонів до 1200 мм рекомендується використовувати вату щільністю не менше 30 кг/м3. При кроці до 3000 мм — не менше 45 кг/м3. Варто відзначити, що товщина утеплювача має бути рівна ширині стінового прогону.

Щоб захистити теплоізоляцію від видування із зовнішньої сторони фасаду плити мінвати закриваються вітрозахисної плівкою.

Завершальним етапом монтажу сендвіч–панелі поелементної збірки з використанням ЛСТК–профілів є монтаж фасадного профнастилу на прогін за допомогою саморізів по металу, кількість яких визначається, виходячи з кроку прогонів і вітрового навантаження в регіоні забудови.

Допускається кріпити фасадні PS-панелі при вертикальному монтажі відразу на стінні прогони (без використання додаткової підконструкції).

Для монтажу касетонов із закритим стиком використовують кольорові омега-прогони (омега прогін того ж кольору, як касетон). Омега прогони для кріплення PS-панелей, профнастила і касетона з відкритим стиком Т-1 використовуються оцинковані (на відміну від варіанту з кассетонами До-1 і До-2).

Фасадні PS-панелі кріпляться до омега прогонів оцинкованими саморізами з пресшайбою.

Для монтажу профнастила в горизонтальному положенні на стінні прогони, необхідна додаткова підконструкція з омега профілів. Профнастил кріпиться до омега прогонів саморізами в кожну хвилю профілю.