Утеплення та облицювання фасадів

Утеплення та облицювання фасадів

     Навісні фасади будівель являють собою системи облицювання та утеплення фасадів, котрі кріпляться на спеціальний каркас із збереженням вентиляційного зазору між зовнішнім фасадним матеріалом і шаром утеплювача.

    Зовнішнім облицювальним матеріалом в навісних вентильованих фасадах можуть виступати касетони, фасадні панелі, профнастил. При цьому напрямок профнастилу та фасадних панелей може бути як горизонтальним, так і вертикальним.

    Принцип роботи навісних вентильованих фасадів - у наявності вентиляційного зазору між шаром утеплювача і зовнішнім елементом огородження. За рахунок перепаду тиску між низом фасаду (відмітка цоколя будівлі) та верху стіни (відмітка карнизу або парапету), утворюється постійний рух повітря знизу вгору, за рахунок чого виводиться конденсат з внутрішньої поверхні облицювального матеріалу і дифузійна вологу з шару утеплювача.

     Варто відзначити, що відсутність прямого контакту зовнішнього облицювального матеріалу з утеплювачем надає додатковий теплотехнічний ефект, оскільки в літній період метал, нагріваючись від сонця, знижує температуру, передану мінваті, за рахунок вентиляційного зазору, де циркулює повітря і охолоджує метал зсередини.

     Монтаж навісного фасаду

    Монтаж конструкції навісного фасаду починається з встановлення опорних столиків довжиною 10-15 см на стіну. Опорний столик монтується на стіну двома розпірними дюбелями. Рекомендований крок опорних столиків по горизонталі складає 1,0 м, а по вертикалі - від 1,0 до 1,5 м. Найбільш застосовуваний крок столиків – це сітка 1,0-1,2 м.

    До складу навісного вентильованого фасаду з облицюванням з фасадних касетонів входять:

 • кутник посилений перфорований (опорний столик);
 • L-профіль, термопрокладка 5х50;
 • розпірний дюбель;
 • омега-профіль;
 • фасадний утеплювач;
 • саморіз по металу;
 • вітробар’єр;
 • дюбель для теплоізоляції;
 • фасадний облицювальний касетон, панелі чи касетони.

   Для кріплення опорних столиків і теплоізоляції при виборі довжини дюбелів необхідно враховувати матеріал, з якого побудована стіна будівлі. Чим більш він крихкий, тим більшою має бути глибина врізання дюбеля. Є матеріали, крихкість і щільність яких взагалі не дають змоги змонтувати таку конструкцію.

      Товщина утеплення в конструкції навісного фасаду впливає на розмір опорного столика: розмір горизонтальної полиці кутника повинен бути не менше товщини утеплювача. На кутник кріпиться L-профіль товщиною 1,0; 1,25 або 1,50 мм (залежно від типу фасадного профілю та горизонтального/вертикального кроку опорних столиків).

     Основна ідея застосування як підконструкції 2-х елементів (опорний столик і L-профіль) полягає в можливості вирівнювання існуючих фасадів, що надзвичайно важливо у ремонті та утепленні стін будівель. При необхідності вирівнювання перепадів на стіні 20-30 мм застосовується опорний столик (50х80 чи 100х80 мм – залежно від товщини утеплення фасаду), при цьому L-профіль використовується розміром 50х50. За наявності нерівностей на фасаді до 50 мм застосовується L-профіль з різними полицями (50х75 чи 50х100).

   На вертикальну полицю L-профілю встановлюється клейка термопрокладка 5х50, для розрізання прямого контакту між підконструкцією і зовнішнім облицювальним елементом для покращення теплотехнічних характеристик фасаду.

   Потім на фасад встановлюється утеплювач з допомогою спеціальних дюбелів, тип і розмір яких для теплоізоляції визначається товщиною і типом утеплювача.

   За наявності вентиляційного зазору між утеплювачем і облицювальним матеріалом, мінвату рекомендується закрити супердифузійної мембраною з високою паропропускною здатністю (вітроізоляція) або застосувати утеплювач із захисним шаром зі скловолокна.

   Потім монтується зовнішній елемент огорожі. Якщо ним є фасадний профнастил з вертикальним розташуванням гофр - монтаж виконується на L-профіль. Таким же чином монтуються фасадні панелі з вертикальним розташуванням.

   У разі вибору касетонів як облицювання фасаду (чи фасадних панелей з горизонтальним розташуванням), на L-профілі вертикально монтується омега-профілі, на які кріпляться касетони.

   Для касетонов із із закритим стиком (моделі K-1 і K-2) застосовуються омега прогони такого ж кольору, як касетон. Для касетонів з відкритим стиком (Т-1) і при обшивці фасадними PS-панелями та профнастилом горизонтально, використовуються омега прогони з оцинкованим покриттям.

 • Фасадні PS-панелі кріпляться до омега прогонів оцинкованими саморізами з пресшайбой. Через спеціальну планку стику здійснюється стик панелей.
 • Профнастил кріпиться до омега прогонів саморізами в кожну хвилю профілю. Стик листів здійснюється на омега прогоні з нахлестом листів.

       Інженери нашої компанії при роботі з проектом допоможуть вам підібрати переріз і тип опорних столиків, омега-прогони, L-прогони, а також зроблять розкладки профнастилу, PS-панелей, касетонів та інших матеріалів, необхідних для реалізації об’єкта. Ми також здійснюємо шеф-монтаж (при необхідності).